Close

Zahradní lehátka pro komfort a pohodlí

Nabídka zahradních lehátek je v současné době opravdu široká. Pokud přemýšlíte jak vybrat zahradní lehátko, jaké zahradní lehátko si máte vybrat a jak o něj máte pečovat, poradíme vám. Ať už si potřebujete odpočinout třeba po práci na zahradě, nebo na tuto práci potřebujete teprve nabrat sílu, pak jsou právě zahradní lehátka nezbytným pomocníkem. Podíváme se, co všechno byste měli vědět, než si zahradní lehátko pořídíte. Rozhodující je při výběru nejen materiál, jeho vzhled a míra pohodlí. Velmi důležitá je i náročnost údržby a možnosti jeho zazimování, které by měly být jedním z rozhodujících faktorů při výběru.

Výběr zahradního lehátka podle materiálu

Kde budete toto lehátko mít? To je důležité při výběru materiálu. Například u bazénů bude přirozeně vyšší vlhkost, která se pak projeví i na údržbě lehátka. Dřevěná zahradní lehátka užijete na každé zahradě, protože přírodní materiál působí vždy v zahradě harmonicky. Vhodnější je spíše do ne moc vlhkého prostředí. Odolná jsou zahradní lehátka vyrobená z tropických dřevin, která dobře odolávají i vlhku a současně vysokým teplotám. O dřevo je třeba pečovat. Dřevěná lehátka je nutné každoročně pravidelně ošetřovat oleji. Pak jsou dřevěná zahradní lehátka dlouho pěkná. Plastová lehátka v současné době patří mezi oblíbené kousky. Je to především díky jejich příznivé ceně a velmi snadné údržbě. Jsou také dostatečně lehká, ale proto zároveň nepatří mezi nejstabilnější. Díky nízké hmotnosti se zase naopak velmi dobře přenáší. Můžete tak bez potíží plastové lehátko přenášet po terase a po zahradě. V klidu si můžete užívat slunce i stínu podle libosti. Údržba těchto lehátek je opravdu snadná, stačí je pouze otřít hadříkem.

Kovová a ratanová zahradní lehátka

Kovová zahradní lehátka se velmi často vyrábí v kombinaci s textilní výplní a rám lehátka může být třeba z oceli, hliníku či různých slitin. Tato lehátka by vždy měla mít antikorozní vrstvu, která je dostatečně ochrání před vlhkem. Přesto se moc nedoporučuje nechávat tato lehátka venku celoročně. Údržbu pak velmi snadno provedete vlhkým hadříkem. Vyberte si pěkné zahradní lehátko podle svých představ. Ratanová lehátka jsou vyrobena z přírodního, nebo z umělého ratanu. V obou případech působí opravdu velmi dekorativně. V obou případech je velkou výhodou jejich snadná údržba a nábytek stačí pouze otřít vlhkým hadrem. Aby se vám na nich leželo vždy co nejlépe, doporučujeme k nim pořídit velmi pěkné a pohodlné polstrování a jejich výběr je jen čistě na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *