Close

Vybíráme zahradní nábytek

V současné době zahradu využíváme především k rekreaci. S velkým potěšením se zde setkáváme při různých příležitostech.  Je to místo nejčastěji vyhledávané k odpočinku. V takovém případě okamžitě vyvstává otázka, jaký si pořídit zahradní nábytek, aby nám sloužil co k největší spokojenosti. Před nákupem budete muset přemýšlet o tom, jak organicky zapadne do okolního prostředí, protože musí být v souladu se zahradním stylem. Na výběr máte stacionární nebo přenosné druhy, různé designy, velikost v široké barevné paletě.  Kromě tradičního stolu a židlí se používají pohovky, lehátka, houpací sítě, houpačky, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Čerstvý vzduch nás láká ven

V případě, že rodina tráví hodně času ve venkovském domě nebo na chatě, bylo by dobré myslet na stacionární zahradní nábytek, který vydrží nápor rozmarů počasí, tzn. různé teplotní režimy, jakož i srážky. Takový nábytek, samozřejmě, musí být odolný proti vlhkosti. Je vyroben z kamene, betonu, cihel, dřeva a slouží nejen pro pohodlí, ale také pro krásu v souladu s krajinou. Kromě stacionárního nábytku se často používají i přenosné modely, které lze umístit na terase, balkóně, kdesi v hloubi zahrady, jako jsou zahradní houpačky atd.  To platí zejména v případech, kdy majitelé a jejich hosté jsou příznivci stolování pod širým nebem. V takovém případě je dobré zvolit lehce přemístitelný nábytek, aby se s ním dalo snadno pohybovat po zahradě.

Na co se zaměřit při nákupu zahradního nábytku

Pokud kupujete dřevěný stůl, věnujte pozornost tloušťce jeho desky – musí být hrubá alespoň 2,8 cm, aby byl stůl skutečně pevný a stabilní. Nelze přehlížet ani ergonomické tvarování nábytku – křesla musí mít ergonomicky tvarované opěradlo i sedák, příčky by měly být blízko u sebe.  A pak bude mít k dispozici komfortní posezení.

 

Více informací se dozvíte na tomto blogu!

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *