Close

Vrtané studny – cesta k úspoře

Vrtané studny jsou v dnešní době cestou, jak ušetřit nemalé finanční prostředky. Jsou cestou, kdy získáte vlastní zdroj pitné vody pro svou rodinu, a to čistou, bez žádných dalších chemických úprav. Proto zde přichází na řadu otázka, zda se opravdu nevyplatí investovat do vlastního zdroje pitné vody v případě, že vlastníte pozemek třeba u svého domu.

Výhody vrtané studny

Výhody vrtané studny jsou zřejmé a je jich několik. Především díky vrtané studni získáte nezávislý vlastní zdroj pitné vody. Pro mnohé je hlavním měřítkem a kritériem úspora finančních prostředků, jelikož ceny vodného a stočného neustále rostou. Vrtané studny a investice je velmi lákavá také z toho důvodu, že je zde deklarována rychlá návratnost investice. Studny využívají celý zvodnělý kolektor a garantují také stálý přítok i v době srážkového minima.

Samotná realizace probíhá jen jeden až dva dny a je velmi snadné, zároveň nedochází k poškození okolní vegetace a stávajícího terénu, takže chodníčky, záhony a skalky zůstávají neporušeny.

Jak postupují práce při vrtání studny?

Celkové stavební práce probíhají velmi krátkou dobu. Po příjezdu vrtací soupravy v určeném termínu se zahájí přípravné práce a zakončí se vodním výplachem díla. Vyvložkuje se vrt pažnicemi s atestem na pitnou vodu. Čerpací zkouška provede ověření garance vydatnosti vody, poté je hotové dílo předáno s podepsaním předávacího protokolu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *