Close

Vlastnosti nůžkové konstrukce zahradních stanů

Rozhodli jste se, že si pořídíte zahradní párty stan, nebo altán, ale ještě nemáte 100% jasno nad jeho zpracováním a především výběrem nosné konstrukce? V tomto článku se Vám pokusíme přiblížit výhody, nevýhody a celkové fungování nůžkových stanů a pokusíme se Vám poradit, jestli bude právě nůžková konstrukce vhodná pro Vaše podmínky, či nikoliv.

Pro koho se nůžkové stany především hodí

V dnešní době jsou již pomyslné misky vah při prodejích skloněny na stranu nůžkových konstrukcí, kterých se prodá většina. Důvodem jsou především lehkost, skladnost a rychlé postavení / sklizení zahradního stanu. Z těchto důvodů jsou především v menším rozměru 3×3 m ideální jako přenosné zázemí sportovních týmů, prodejní stánky, marketingové poutače apod. Pokud stan potřebujete pro některou z dříve uvedených činností, pak není prakticky co řešit a nůžková konstrukce je pro Vás jasnou volbou, jejíž pozitiva poznáte především v situacích, kdy budete potřebovat rychle postavit své zázemí a začít pracovat, nebo se odebrat pryč.

Pokud chcete zahradní párty stan pouze pro občasné využití například při zahradních oslavách, nejrůznějších akcích, slavnostech apod., pak je vhodné vzít do úvahy běžné místo, na kterém bude stan stát a jak dlouhou dobu jej chcete nechávat postavený. Stany klasické konstrukce (v případě dražších a kvalitnějších modelů) mohou být totiž s ohledem na jednodušší konstrukci masivnější a tudíž odolnější vůči silnějšímu větru a dalším povětrnostním vlivům. Je nutno ale počítat s vyšší hmotností stanu, delší dobou pro výstavbu a ve většině případů nemožnosti stavby klasického stanu na pevném podloží, jakým je například beton, nebo asfalt.

Jaký typ konstrukce tedy vybrat

Obecně lze říci, že pro většinu umístění bude nůžkový stan vhodnější. Stan klasické koncepce doporučujeme zvážit v případech, kdy hledáte přístřešek pro jednorázové použití například na svatbě (v případě nejlevnějších stanů), nebo naopak potřebujete model, který bude stát na svém místě dlouhodobě a bude muset co nejlépe odolávat nepřízni počasí (pak doporučujeme vybírat z modelů s kompletní ocelovou konstrukcí včetně spojovacích dílů).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *