Close

Svatba v zahradním stanu? Jak ji naplánovat?

Blíží se Váš velký den, který jste si naplánovali na nejrušnější období svateb, které je ale pro většinu lidí také nejkrásnějším obdobím v roce- tudíž na pozdní jaro, nebo léto? Máte rádi přírodu a rádi byste si řekli své ano pod rozkvetlým stromem? Přesto máte ale obavy z počasí, které by mohlo Váš den D zkazit? Zajímavým a elegantním řešením může být pořízení, nebo pronájem zahradního párty stanu, ve kterém se může konat hostina, ale také kompletně celá svatba.

Jak velký stan je třeba a vyplatí se jeho koupě, nebo pronájem?

Jak ale takový zahradní párty stan zajistit a vyplatí se spíše koupě, nebo jeho pronájem? Obecně lze říci, že v případě menších stanů do rozměru cca 3×9 je jejich nájem dohromady s náklady na dopravu k Vám a zpět v případě zapůjčení natolik velký, že se ve většině případů vyplatí stan zakoupit. Pronájem lze doporučit jen u opravdu velkých stanů a honosných svateb, protože takové stany jsou již na pořízení opravdu velmi drahé. Zde je třeba vzít v úvahu počet hostů, kteří se budou veselky účastnit a dopočítat podlahovou plochu stanu, která bude zapotřebí. Obecně lze vyjít z poučky, že každý host bude potřebovat cca 1,5 m2 podlahové plochy. Při větších svatbách může být prostor v zahradním stanu problém, který lze ale vyřešit instalací několika stanů vedle sebe a případně je rozdělit na místo například pro tanec, hostinu a povídání. Pokud se rozhodnete pro pořízení párty stanu, pak jej jistě v budoucnu využijete při nejrůznějších párty, zahradních oslavách, grilování apod.

Jaký typ stanu vybrat?

Při výběru zahradního párty stanu na svatbu je krom potřebných rozměrů důležitá také elegance, takže lze doporučit bílou barvu, která se navíc v horkých letních dnech výrazněji nezahřívá. Určitě vybírejte z modelů s odnímatelnými bočními stěnami, takže Vám stan v případě krásného slunečného dne zajistí ochranu před spalujícím sluncem, ale v případě zhoršeného počasí, nebo chladnějšího večera můžete stěny ke konstrukci stanu přichytit a zajistit si tak příjemné mikroklima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *