Close

Jsou plachty na bazén opravdu potřeba?

Mohlo by se zdát, že krycí plachta na bazén je pouze pro ty, kteří jsou příliš líní z bazénu lovit napadané listí a že se vlastně nejedná o tak důležitou součást bazénu. Opak je více než pravdou. Každý bazén potřebuje bezpodmínečně své zakrytí a to z více důvodů než majitele bazénů obvykle napadne.

Nejen jako způsob zazimování

Zazimování je samozřejmě mnohem snazší, pokud se použije krycí plachta na bazén, protože se bazén nezanese spadaným listím a dalšími nečistotami. Efektivní síto a nepropustnost plachty dále zajistí, že se voda neznečistí ani škodlivinami, které s sebou přináší déšť. Dále jsou plachty vybaveny i UV vrstvou, která zabrání vzniku zeleného prostředí a voda tak zůstane naprosto bezpečná.

Stejně tak je důležitá i bezpečnost, kterou krycí plachta na bazén představuje. Především pokud v domě žijí malé děti, či přijíždějí na návštěvu, je více než vhodné vyhnout se riziku, že by mohly do bazénu spadnout. To samé platí i v případě vlastnictví domácích mazlíčků.

Tři základní varianty

Krycí plachta na bazén od společnosti Jabor je dostupná ve třech základních variantách. Základní varianta, tzv. Basic, stále splňuje všechny důležité požadavky a její nosnost je až 50 kg na metr čtvereční. Je vhodná pro všechny bazény standardních rozměrů.

Možnost Economic má navíc ještě lakovaný povrch, díky čemuž je snazší jí umývat a udržovat. Má delší životnost a zároveň i větší nosnost a její uchycení je řešeno pomocí obvodové gumy. Nejvyšší kvalitu nabízí plachty TOP, které je možné udělat i pro atypické bazény, mají navíc integrované síto na vodu a pyšní se špičkovým designem.

Co dále při výběru zvážit

Kromě samotného materiálu, musí krycí plachta na bazén dále splňovat ještě kvalitní výrobu. Pouze díky té je zajištěno, že bude plně nepropustná v oblasti spojů. Neméně důležité jsou pak i další komponenty jako úchyty či obvodové gumy, které musí být z trvanlivého materiálu, který odolá vlivům počasí.

K výrobě je ideální vybrat si tuzemskou firmu, která je schopna poskytnout dostatečnou záruku a má dlouhodobé zkušenosti. Pouze české firmy, které jsou samy i výrobci, budou mít dostatečné vybavení, aby v případě potřeby byly schopné provést odpovídající servis. Vybraná firma by navíc měla nabídnout první návštěvu technika zdarma a zpracování cenové poptávky bez závazků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *