Close

Jaká konstrukce zahradního altánu je nejlepší

Pokud jste si vybrali cenově dostupné, snadno přenosné řešení pro váš zahradní altán (párty stan), měli byste něco vědět o používaných řešeních konstrukce. Je jasné, že dobrá konstrukce je základ, který spolurozhoduje, jestli budete s altánem dlouhodobě spokojeni. Používají se v podstatě pouze varianty dvou řešení: trubkové a nůžkové.

 

Trubková konstrukce

 

Trubková konstrukce – je výrazně levnější, než nůžková. Používá se hlavně u těch nejlevnějších altánů. Výrobci jsou pod neuvěřitelným tlakem na cenu a tak jsou většinou trubky z velmi tenkého plechu. Spojovací rohové díly jsou plastové. Takový altán má sice nízkou pořizovací cenu. Trochu foukne vítr a je zničený. (Při větru je nutné stan složit). Pro stavbu altánu 3 x 3 m jsou potřeba minimálně 2 lidé.

 

Pozor na nákup těch nejlevnějších konstrukcí! Většinou nejsou k dispozici vůbec žádné náhradní díly!!!

Ano, je to bohužel tak. Klasikou bývá rozlomení plastových spojek v rozích nebo níže odkazovaný problém s poškozenými trubkami. Pokud vlastníte takové levné řešení, nezapomeňte na dovolenou přibalit několik věcí pro alespoň provizorní opravu. Pokud prasknou trubky v místě spojů, mějte sebou spony na zahradní hadice (řešení je popsáno zde), pokud třeba spadne větev na tenkou plachtu, určitě využijete “DUCK TAPE”. Páska se hodí i v mnoha jiných situacích.

U těch největších altánů (např. 6 x 12 m) ale konstrukce být jiná než trubková opravdu nemůže. Zde se ale používají trubky s výrazně silnější stěnou a plastové spojky jsou nahrazeny masivními kovovými – tedy výše popsané starosti nehrozí!

 

Nůžková konstrukce

 

Nůžková konstrukce – vypadá jako pantograf na tramvaji nebo nůžky .. Je dražší, než trubková. Následují ale už pouze výhody. Nůžkový stan 3 x 3 m dokáže postavit i jeden člověk sám. Stačí roztáhnout stojné nohy a je prakticky hotovo. Pokud vám jde o profesionální řešení, určitě volte konstrukci nůžkovou. Pokud se stane, že nějaký nýt přecejen povolí, není problém ho nahradit vhodným šroubkem…

 

Nějaké zkušenosti s konstrukcemi skládacích altánů?

Podělte se s námi!

Zanechte komentář níže 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *