Close

Jak si vybrat diamantové kotouče

Nevíte si rady, jak si vybrat co nejvhodnější diamantové kotouče? Kvalita diamantového kotouče je odvislá od matrice, pojiva (směs, kde jsou diamantové zrna zalisované), tvaru segmentu, důležitý je i způsob uchycení segmentu ke kotouči. Určující při výběru je, zda jde o mokrý nebo suchý řez. Funkci matrice je odvod tepla při řezání. Nástroje na suchý řez potřebují kvůli ochlazování vyšší otáčky.  Dále se při objednávce soustřeďujeme na fyzikální vlastnosti řezaného materiálu –  tvrdost (gres 7-9), otěruvzdornost (PEI). Údaje se uvádějí na obalech.

Německé diamantové kotouče Atlas a Kern – špičková kvalita

Špičková kvalita – ​diamantový kotouč 230  Atlas a Kern. Pokud je pro vás toto téma aktuální, doporučujeme navštívit specializovaný internetový obchod sibera-kotouce.cz, kde nabízejí diamantové kotouče ve všech velikostech (115 mm, 125, 150, 180, 200, 230, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700, 800mm).  A pokud budete mít zájem, tak vám prodejce upínání (upínací otvor) upraví na míru.   Co nedoporučujeme nakupovat diamantové kotouče v hobby marketu. Nízká cena se rovná nízká kvalita, počítejte s tím, že po jednom použití si budete muset pořídit další kotouč. Nekvalitní kotouče se lámou a odletují z nich kousky, což ohrožuje vaše zdraví.

Diamantové kotouče – zítra u vás doma

Diamantové kotouče německých výrobců Atlas a Kern má výše uvedený prodejce skladem. Druhý den je máte doma. A pokud jste si nevybrali vhodný typ, vždy naleznou pro vás řešení, taktéž nabízí odborné poradentství. A jak se říká, dobrá rada je nad zlato. Diamantové kotouče se používají na asfalt, živici, beton, zámkovou dlažbu, armovaný beton, na žulu, na kámen, na dlažbu, obklady, na střešní krytinu, na střešní tašky, na šamot …

Více info na blogu ZDE!

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *